12. Najlepsze restauracje świata w 2016 roku

W lutym 2016 roku rozpoczęły się kolejne poszukiwania pięćdziesięciu najlepszych restauracji na świecie. Zajęły one cały rok i dopiero kilka dni temu zostały przedstawione rezultaty. Czy Polska znalazła się na liście?


The Diners Club
Ranking wyznacza akademia The Diners Club, która składa się z ponad tysiąca ekspertów kulinarnych. Muszą oni być znani i doceniani w tej branży, by otrzymać miejsce w tej prestiżowej grupie. Każda osoba zostaje przydzielona do innego regionu świata, starając się odnaleźć najsmaczniejsze i najatrakcyjniej wyglądające potrawy, przygotowane przez wyszkolonych kucharzy. Następnie rezultaty zostają porównane i spośród wybranych restauracji układane są one w postaci rankingu. Jest on przygotowywany każdego roku od ponad czternastu lat.

Zajęcie nie tylko pierwszego miejsca, ale i któregokolwiek w rankingu, jest gwarancją zwiększenia ilości klientów, co automatycznie przyczynia się do wyższych zysków. Jest to również duży zaszczyt, który zapewnia prestiż wśród innych restauracji na całym świecie.

Jak przedstawia się ranking w tym roku?
W 2016 roku zdecydowane pierwsze miejsce zajęła restauracja włoska, Osteria Francescana. Duże znaczenie dla kucharzy w niej pracujących ma nie tylko smak potraw, ale przede wszystkim ich wygląd. Każda potrawa wydaje się pozornie bardzo mała, ale właściwe użycie składników zapewnia nasycenie na długie godziny. Ponadto, zabawa wyglądem pozwala zachwycić zarówno dorosłych, jak i dzieci. Warto dodać, że Osteria Francescana starała się o pierwsze miejsce w tym rankingu od dwóch lat, zajmując do tej pory zawsze drugą pozycję.

Drugie miejsce należy do hiszańskiej El Celler de Can Roca, która prowadzona jest rodzinnie. Najstarszy brat jest szefem kuchni, średni syn specjalizuje się w winach, a najmłodszy w cukiernictwie. Trzecie miejsce zajęło ponownie oryginalnie wyglądające jedzenie, tym razem amerykańskiej restauracji Eleven Madison Park. Polakom niestety nie udało się dostać na listę. Może w przyszłym roku!